Reklam Alanı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kayıt Duyurusu

13.10.2020
2.135
A+
A-

Dikey Geçiş Sınavı ile Fakültemiz Programlarına yerleşen öğrencilerimiz kayıtlarını https://www.turkiye.gov.tr (e-devlet) adresinde “e-hizmetler” bölümünde yer alan ve “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında bulunan “Üniversite E-Kayıt” seçeneğini aracılığı ile 09-13 Ekim 2020 saat 23:59’a kadar elektronik olarak gerçekleştirebileceklerdir. 15 Ekim 2020 tarihine kadar Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına materyal ücretini ödemeyi unutmayınız.

YÖKSİS de bilgisi bulunan ancak e-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini yapamayan öğrenci adaylarımız 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına materyal ücretini ödeyerek herhangi bir belge göndermeden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Not: YÖKSİS de bilgisi bulunmayan öğrenci adaylarımız Önlisans Diplomalarının ve Not Döküm Belgelerinin (Transkript) onaylı suretini 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında Fakültemize göndererek kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

Önlisans Programından Henüz Mezun Olamamış Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilerin (kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. nedenlerler) şartlı kayıtları Fakültemizce yapılacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıç tarihi olan 15.02.2021’e kadar mezun olmamaları halinde şartlı kayıtları silinecektir.

Kayıt işlemi yaptıktan sonra kayıt durumunuzu nasıl görüntüleyeceğinizi görmek için aşağıdaki yazıları inceleyiniz.

ÖĞRENCİLER KAYITLARININ ONAYLANIP ONAYLANMADIĞINI NASIL KONTROL EDEBİLİR?

Değerli öğrencilerimiz öğrenci bilgi sistemine https://obs.atauni.edu.tr linkinden ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınız “TC kimlik numaranız” şifreniz ise “TC kimlik numaranızın ilk 8 rakamıdır”. “Şifre veya kullanıcı adı hatalı” şeklinde uyarı alır iseniz, “Şifremi Unuttum” butonundan telefonunuza yeni şifrenizi isteyebilir, bu şifre ile OBS ye giriş yapabilirsiniz. (Kullanıcı adınız daima “TC kimlik numaranızdır.”) Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda (Şekil 1) “devamlı öğrenci” yazıyor ise kaydınız tamamlanmış ve onaylanmış demektir. ( Onay işlemi kayıttan sonra azami 2 gün içerisinde gerçekleşmektedir. )

 

DERS İÇERİKLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Öğrencilerimiz öğrenci bilgi sistemine (https://obs.atauni.edu.tr) giriş sağladıktan sonra aşağıdaki şekilde görünen LMS butonuna tıklayarak veya https://lms3.ataaof.edu.tr adresinden OBS kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.